Najčastejšie otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Modulové schody sú schody, ktoré sú vyrábané z vopred navrhnutých a prefabrikovaných dielov, ktoré sú zložené dohromady pre rýchle a jednoduché zostavenie. Tieto schody sú obvykle vyrobené z ocele a dreva a sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a štýloch. Viac o modulových schodoch tu.
Modulové schody sú vyrábané z vopred navrhnutých dielov, ktoré sú zložené dohromady pre rýchle a jednoduché zostavenie. Bežné schody sú na druhej strane väčšinou vyrobené na zákazku, presne podľa rozmerov a špecifikácií daného priestoru. Modulové schody sú často považované za lacnejšiu a jednoduchšiu alternatívu k bežným schodom.
Pri výbere vhodného schodiska budete potrebovať poznať predovšetkým výšku podlažia (podlaha-podlaha), ďalej silu stropné dosky a tiež veľkosť stropného otvoru. Ďalším dôležitým parametrom je potom veľkosť a charakter priestoru, do ktorého bude schodisko inštalované (tak, aby bolo vhodne zvolené miesto nástupu na schodisko atď.) Viac informácií tu.
Typizované modulové zostavy dodávame do 2-3 týždňov. Najžiadanejšie schodiská sú bežne aj skladom. Modely s individuálnymi úpravami dodávame do 4-5 týždňov. Pri schodiskách vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodaním okolo 6-10 týždňov. Platbu je možné vykonať prevodom na BÚ, alebo na dobierku. Podrobnosti nájdete v našich Obchodných podmienkach.
Modulové schody patria do kategórie tzv. vedľajších schodíšť. Nájdu teda uplatnenie všade tam, kde je menej miesta (napríklad do podkrovia, loftov, kde je miestnosť na spanie, pracovňa, jeden alebo dve izby apod.) V prípade obytného poschodí s viacerými izbami, vrátane sociálneho zariadenia, je potrebné zhotoviť konštrukciu s parametrami hlavného schodiska. Tu normy požadujú minimálnu čistú hĺbku nášľapu 21 cm a priechodnú šírku ramena 90 cm. V prípade záujmu o schodisko na zákazku neváhajte navštíviť náš web zaoberajúca sa výrobou schodísk na mieru www.schodyplus.sk.
Typizované modulové schodisko (ponúkané na našom e-shope) sa bez nášľapov bohužiaľ objednať nedá. Nosná konštrukcia každého modelu je dimenzovaná na dané zaťaženie a teda aj rozmer stupňa. Je ale možné u nás dopytovať zákazkovú výrobu.
Na všetky ponúkané schodiska poskytujeme štandardnú záruku, tzn. 24 mesiacov. V prípade akejkoľvek závady Vám zašleme čo najskôr náhradný diel.
Vo väčšine prípadov stačí zaslať podklady elektronicky na náš email (výška podlažia, sila stropu, rozmer stropného otvoru + foto). Každú objednávku potom ešte so zákazníkom konzultujeme telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, kedy si zákazník nie je istý, alebo potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Cena tejto konzultácie je vo forme zálohovej platby. Sumu potom pri objednávke a dodaní odpočítame od účtovanej ceny schodiska. Viac informácií tu.
Všetky modely v našom e-shope sú určené na montáž svojpomocne (montážny návod je priložený v zásielke alebo je k stiahnutiu na našich webových stránkach). Zostavenie schodiska nie je nijako zložité. So základným náradím si šikovní kutilovia alebo remeselníci poradia ľahko. Montáž možno ale samozrejme objednať aj u nás. Máme skúsený tím, ktorý schodisko poskladá za pár hodín. Cena sa zvyčajne pohybuje od €360 do €480. Pomôcť Vám môžu aj naše videonávody.
Modulové zostavy schodísk zasielame v robustnej drevenej debne na europalete, alebo na malých paletách (podľa modelu objednaného schodiska). Doprava je u väčšiny produktov zadarmo (Minka, Atrium, ostatné môžu byť spoplatnené).
Áno, u väčšiny modelov je na výber viac farieb konštrukcie a madlá. Tiež drevené nášľapy idú dodať buď prírodne lakované, alebo vo svetle a tmavo hnedej farbe bez akéhokoľvek príplatku.
Nosnosť schodiska závisí od modelu. Väčšina nami ponúkaných modulových schodísk má nosnosť jedného stupňa 200-300 kg. Pôdne (mlynárske) schody potom 130 kg/stupeň. Túto hodnotu nájdete v montážnom liste alebo parametroch každého schodiska.
Materiál stupňa a konštrukcie sa môže vždy líšiť. Väčšinou sú ale stupňa interiérových modelov vyrábané z lepené škárovky - masív drevo o sile 35-40 mm. Vonkajšie modely majú povrchovú antikoróznu úpravu - pozinkovanie.
Výber schodiska vychádza z priestorových dispozícií. Rozmery otvoru a prípadne aj miestnosti je potrebné uviesť pri prvotnej komunikácii s nami. Ideálne je zaslať fotografiu schodiskového priestoru a my Vám na základe nej a uvedených rozmerov s výberom schodiska poradíme. Niekde je vhodnejšie točité vretenové schodisko a inde zase jedno alebo viac ramennej schodisko. Viac informácií o výbere správneho schodiska.
Schody by sa mali inštalovať na finálnu podlahu. Je dobré mať tiež hotové omietky a maľbu v schodiskovom priestore. Pre kotvenie schodiska nie sú nijako zvláštne požiadavky. Musí ísť len o pevné miesto (betón, drevo, železo apod.).