Najčastejšie otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Typizované modulové zostavy dodávame do 2-3 týždňov. Najžiadanejšie schodiská sú bežne aj na sklade. Modely s individuálnymi úpravami dodávame do 4-5 týždňov. U schodísk vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodaním okolo 8-10 týždňov. Spôsoby platby sú uvedené v obchodných podmienkach.
Modulové schody patria do kategórie tzv. vedľajších schodíšť. Nájdu teda uplatnenie všade tam, kde je menej miesta (napríklad do podkrovia, loftov, kde je miestnosť na spanie, pracovňa, jeden alebo dve izby apod.) V prípade obytného poschodí s viacerými izbami, vrátane sociálneho zariadenia, je potrebné zhotoviť konštrukciu s parametrami hlavného schodiska. Tu normy požadujú minimálnu čistú hĺbku nášľapu 21 cm a priechodnú šírku ramena 90 cm. V prípade záujmu o schodisko na zákazku neváhajte navštíviť náš web zaoberajúca sa výrobou schodísk na mieru www.schodyplus.sk.
Typizované modulové schodisko (ponúkané na našom e-shope) sa bez nášľapov bohužiaľ objednať nedá. Nosná konštrukcia každého modelu je dimenzovaná na dané zaťaženie a teda aj rozmer stupňa. Je ale možné u nás dopytovať zákazkovú výrobu.
Na všetky ponúkané schodiska poskytujeme štandardnú záruku, tzn. 24 mesiacov. V prípade akejkoľvek závady Vám zašleme čo najskôr náhradný diel.
Vo väčšine prípadov stačí zaslať podklady elektronickou poštou (výška podlažia, sila stropu, rozmer stropného otvoru + foto). Každú objednávku potom ešte so zákazníkom konzultujeme telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, kedy si zákazník nie je istý, alebo potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Cena tejto konzultácie je vo forme zálohovej platby. Sumu potom pri objednávke a dodaní odpočítame od účtovanej ceny schodiska. Viac informácií.
Všetky modely v našom e-shope sú určené na montáž svojpomocne (montážny návod je priložený v zásielke alebo je k stiahnutiu na našich webových stránkach). Zostavenie schodiska nie je nijako zložité. So základným náradím si šikovní kutilovia alebo remeselníci poradia ľahko. Montáž možno ale samozrejme objednať aj u nás. Máme skúsený tím, ktorý schodisko poskladá za pár hodín. Cena sa zvyčajne pohybuje od €360 do €480. Pozrite sa na videonávody
Modulové zostavy schodísk zasielame v robustnej drevenej debne na europalete, alebo na malých paletách (podľa modelu objednaného schodiska). Doprava u väčšiny produktov zadarmo.
Áno, u väčšiny modelov je na výber viac farieb konštrukcie a madlá. Tiež drevené nášľapy idú dodať buď prírodne lakované, alebo vo svetle a tmavo hnedej farbe bez akéhokoľvek príplatku.