O spoločnosti Minka

MINKA – rakúsky výrobca schodov

Spoločnosť Minka je dnes jedným z popredných svetových výrobcov schodísk. Milióny majiteľov domov spoliehajú na kvalitu a životnosť schodov Minka už viac ako 60 rokov. Či už schodisko šetriace miesto, točité schodisko, pôdne rebríky alebo detské bezpečnostné dvere.

Ročne sa vyrobí a dodá viac ako 120 000 schodísk MINKA do celého sveta (viac ako 40 krajinách).

Vývoj a výroba

Úspech spoločnosti Minka nie je založený iba na „vývoji pôdnych schodov“, ale tiež na vysokej priorite pri používaní materiálov odolných proti opotrebeniu.

Vysoko kvalifikovaný tím využívajúci najnovšie technológie zabezpečuje súlad s najprísnejšími bezpečnostnými a kvalitatívnymi normami. Ekonomická optimalizácia, vysoká bezpečnosť a dizajn orientovaný na zákazníka sú nepretržitými kritériami pre výrobu.

Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti neustále pracuje na nových technológiách, efektívnejších materiáloch a automatizovanějším spracovateľskom zariadení.

História

1952 Franz Jänner vyvinul pre svoje vlastné potreby pôdne rebrík so „sklopným“ systémom. Prototyp dal vzniknúť myšlienke ponúknuť tento produkt na predaj.

Krátko po vývoji prvého pôdneho rebríka bol v provincii Vorarlberg založený rodinný podnik pod značkou „MINKA„. Výrobu a predaj spočiatku zastupovali výhradne rodinní príslušníci Ernst Jänner sen., Rosa Jänner a Franz Jänner.

Prvé pôdne rebríky boli vyrobené ručne pomocou najjednoduchších nástrojov. Pôdne rebrík sa v stavebníctve stal rýchlo veľmi obľúbeným. Produkcia tak po niekoľkých rokoch nestačila dopyte.

Preto bola výroba v roku 1956 presunutá do súčasného miesta, aby sa mohla spoločnosť ďalej rozvíjať. Ako objem výroby, tak počet zamestnancov sa neustále zvyšoval.

V roku 1972 bola MINKA opäť priekopníkom novej generácie pôdnych rebríkov: protipožiarneho kovového pôdneho rebríka. V priebehu tohto vývoja bola zriadená zariadenie na práškové lakovanie pre povrchovú úpravu kovových dielov.

V oddelení pôdnych rebríkov a schodísk boli vyvíjané neustále nové produkty a objavované nové trhy. Oddelenie práškového lakovania bolo značne rozšírené.

V roku 2010 bola v Kindbergu založená ďalšie výrobné stránka pre ďalší vývoj výroby systémových schodísk.