FAQs

Často kladené otázky

Nejčastější otázky při výběru modulového schodiště:

Nosnosť schodiska závisí od modelu. Väčšina nami ponúkaných modulových schodísk má nosnosť 200-300 kg. Pôdne (mlynárske) schody potom 130 kg. Túto hodnotu nájdete v montážnom liste každého schodiska.
Na všetky ponúkané schodiska poskytujeme štandardnú záruku, tzn. 24 mesiacov. V prípade akejkoľvek závady Vám zašleme čo najskôr náhradný diel.
Pri výbere vhodného schodiska budete potrebovať poznať predovšetkým výšku podlažia (podlaha-podlaha), ďalej silu stropné dosky a tiež veľkosť stropného otvoru. Ďalším dôležitým parametrom je potom veľkosť a charakter priestoru, do ktorého bude schodisko inštalované (tak, aby bolo vhodne zvolené miesto nástupu na schodisko atď.) Viac informácií.
Typizované modulové zostavy dodávame do 2-3 týždňov. Najžiadanejšie schodiská sú bežne aj na sklade. Modely s individuálnymi úpravami dodávame do 4-5 týždňov. U schodísk vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodaním okolo 8-10 týždňov. Spôsoby platby sú uvedené v obchodných podmienkach.
Modulové zostavy schodísk zasielame v robustnej drevenej debne na europalete, alebo na malých paletách (podľa modelu objednaného schodiska). Doprava u väčšiny produktov zadarmo.
Výber schodiska vychádza z priestorových dispozícií. Rozmery otvoru a prípadne aj miestnosti je potrebné uviesť pri prvotnej komunikácii s nami. Ideálne je zaslať fotografiu schodiskového priestoru a my Vám na základe nej a uvedených rozmerov s výberom schodiska poradíme. Niekde je vhodnejšie točité vretenové schodisko a inde zase jedno alebo viac ramennej schodisko. Viac informácií o výbere správneho schodiska.
Všetky modely v našom e-shope sú určené na montáž svojpomocne (montážny návod je priložený v zásielke alebo je k stiahnutiu na našich webových stránkach). Zostavenie schodiska nie je nijako zložité. So základným náradím si šikovní kutilovia alebo remeselníci poradia ľahko. Montáž možno ale samozrejme objednať aj u nás. Máme skúsený tím, ktorý schodisko poskladá za pár hodín. Cena sa zvyčajne pohybuje od €360 do €480. Pozrite sa na videonávody
Vo väčšine prípadov stačí zaslať podklady elektronickou poštou (výška podlažia, sila stropu, rozmer stropného otvoru + foto). Každú objednávku potom ešte so zákazníkom konzultujeme telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, kedy si zákazník nie je istý, alebo potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Cena tejto konzultácie je vo forme zálohovej platby. Sumu potom pri objednávke a dodaní odpočítame od účtovanej ceny schodiska. Viac informácií.
Modulové schody patria do kategórie tzv. vedľajších schodíšť. Nájdu teda uplatnenie všade tam, kde je menej miesta (napríklad do podkrovia, loftov, kde je miestnosť na spanie, pracovňa, jeden alebo dve izby apod.) V prípade obytného poschodí s viacerými izbami, vrátane sociálneho zariadenia, je potrebné zhotoviť konštrukciu s parametrami hlavného schodiska. Tu normy požadujú minimálnu čistú hĺbku nášľapu 21 cm a priechodnú šírku ramena 90 cm. V prípade záujmu o schodisko na zákazku neváhajte navštíviť náš web zaoberajúca sa výrobou schodísk na mieru www.schodyplus.sk.
Schody by sa mali inštalovať na finálnu podlahu. Je dobré mať tiež hotové omietky a maľbu v schodiskovom priestore. Pre kotvenie schodiska nie sú nijako zvláštne požiadavky. Musí ísť len o pevné miesto (betón, drevo, železo apod.)