FAQs

Často kladené otázky

Nejčastější otázky při výběru modulového schodiště:

Nosnosť schodiska sa líši podľa modelu. Väčšina našich modulových schodísk má nosnosť jedného stupňa 200-300 kg. Pôdne (mlynárske) schody majú nosnosť 130 kg na stupeň. Tieto hodnoty sú uvedené v montážnom liste alebo v parametroch každého schodiska.
Na všetky ponúkané schodiská poskytujeme štandardnú záruku 24 mesiacov. V prípade akejkoľvek závady vám čo najskôr zašleme náhradný diel.
Na výber vhodného schodiska je kľúčové poznať výšku podlažia (od podlahy k podlahe), hrúbku stropnej dosky a rozmery stropného otvoru. Dôležitým faktorom je aj veľkosť a charakter priestoru, do ktorého bude schodisko umiestnené, aby bolo správne vybrané miesto nástupu na schodisko. Viac informácií tu.
Typizované modulové zostavy dodávame do 2-3 týždňov. Najžiadanejšie schodisko máme často skladom. Modely s individuálnymi úpravami dodávame do 4-5 týždňov. Pri schodiskách vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodacou lehotou okolo 6-10 týždňov. Platbu je možné vykonať prevodom na bankový účet alebo na dobierku. Podrobnosti nájdete v našich Obchodných podmienkach.
Modulové zostavy schodísk zasielame v pevnej drevenej debne na europalete alebo na menších paletách, v závislosti od modelu objednaného schodiska. Doprava je u väčšiny produktov zadarmo (Minka, Atrium), u ostatných môže byť spoplatnená.
Výber schodiska závisí od priestorových dispozícií. Pri prvej komunikácii s nami je dôležité uviesť rozmery otvoru a prípadne miestnosti. Ideálne je zaslať fotografiu schodiskového priestoru, aby sme vám mohli na základe týchto informácií a uvedených rozmerov poradiť s výberom schodiska. V niektorých prípadoch je vhodnejšie točité vretenové schodisko, inde môže byť lepšie jedno- alebo viacramenné schodisko. Viac informácií o výbere správneho schodiska tu.
Všetky modely v našom e-shope sú navrhnuté pre svojpomocnú montáž (montážny návod je priložený v zásielke alebo je na stiahnutie na našich webových stránkach). Zostavenie schodiska nie je zložité a šikovní majstri či remeselníci si s ním ľahko poradia so základným náradím. Montáž však môžete objednať aj u nás. Náš skúsený tím schodiska zloží v priebehu niekoľkých hodín. Cena sa zvyčajne pohybuje od €360 do €700. Pomôcť Vám môžu aj naše videonávody.
Modulové schody sa skladajú z vopred navrhnutých dielov, ktoré umožňujú ich rýchlu a jednoduchú montáž. Oproti tomu bežné schody sú väčšinou vyrobené na mieru, presne podľa rozmerov a špecifikácií konkrétneho priestoru. Modulové schody sú často vnímané ako lacnejšie a jednoduchšie riešenie v porovnaní s bežnými schodmi.
Modulové schody sa skladajú z vopred navrhnutých a prefabrikovaných dielov, ktoré umožňujú ich rýchlu a jednoduchú montáž. Najčastejšie sú vyrábané z ocele a dreva a ponúkajú sa v rôznych veľkostiach a štýloch. Viac o modulových schodoch tu.
Vo väčšine prípadov stačí zaslať podklady elektronickou poštou (výšku podlažia, hrúbku stropu, rozmer stropného otvoru a fotografiu). Každú objednávku následne konzultujeme so zákazníkom telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, keď si zákazník nie je istý alebo potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Cena tejto konzultácie je účtovaná formou zálohovej platby, ktorá bude pri objednávke a dodaní odpočítaná od celkovej ceny schodiska. Viac informácií.